۱۳۹۹ پنج شنبه ۷ اسفند
ENGLISH
معاونت توسعه منابع انسانی معاونت توسعه منابع انسانی معاونت توسعه منابع انسانی
Governorship of South Khorasan-Birjand
معاونت توسعه منابع انسانی
1397/06/25 جلسه شوراي گفتگو دولت و بخش خصوصي تشكيل شد.
جلسه شوراي گفتگو دولت و بخش خصوصي تشكيل شد.
استاندار خراسان جنوبي كه در جلسه شوراي گفتگوي دولت و بخش خصوصي استان سخن مي گفت با بيان اين مطلب، افزود: با توجه به شرايط فعلي در حوزه هاي اقتصادي ، بخش خصوصي مي تواند به عنوان يك بازوي مهم دولت را در تقويت بنيه ي ذخائر ارزي كشور كمك كند.
به گزارش اداره كل روابط عمومي استانداري ، استاندار خراسان جنوبي، به دستور كار جلسه مبني بر تغيير رويه بررسي پرونده هاي ارجاعي به هيات حل اختلاف مالياتي در استان اشاره كرد و افزود: در اين زمينه سه پيشنهاد متصور است كه هر يك از آنها بايد در كميته كارشناسي مورد بررسي قرار گرفته و بعد از كارشناسي دقيق به شوراي ملي پيشنهاد گردد.
دكتر مروج الشريعه، با بيان اينكه بايد شرايطي فراهم شود تا نماينده بخش خصوصي بهتر بتواند در جلسات حل اختلاف مالياتي از حقوق خود دفاع كند، افزود: يكي از راهكارهاي قابل پيشنهاد ، اصلاح فرايند حل اختلاف رسيدگي است.
مقام عالي دولت در استان، تغيير روند رسيدگي به اختلافات مالياتي به سبك كميسيون هاي موجود در شهرداري هاي استان را از ديگر پيشنهادات در اين رابطه برشمرد و خاطر نشان ساخت: اصلاح فرايند رسيدگي به مشكلات مالياتي به عنوان سريع ترين و بهترين راهكار در اين زمينه بايد مورد توجه قرار گيرد مشروط بر اينكه بخشي از اصلاح فرايند در اختيار سازمان مربوطه و يا در اختيار قانون نباشد.
مروج الشريعه، ادامه داد: تامين نقدينگي واحدهاي صنعتي در شرايط حاكم بر فضاي كسب و كار جهت حفظ اشتغال پايدار از مهمترين موضوعاتي است كه در اين شرايط بايد مورد توجه قرار گيرد.
رئيس شوراي گفتگوي دولت و بخش خصوصي استان، به شرايط خاص كشور در ابعاد مختلف داخلي و بين المللي اشاره كرد و يادآورشد: اين شرايط بهترين فرصت براي دولت و بخش خصوصي است تا به اصلاح ساختارها و قوانين و مقررات در حوزه هاي مختلف بپردازد.
مروج الشريعه، با بيان اينكه در اين شرايط همه ما از بخش خصوصي و دولتي بايد براي عبور از اين پيچ تاريخي در كنار هم قرار بگيريم، افزود: بخش خصوصي بايد با رعايت بخشنامه ها و دستورالعمل هاي وزارت صنعت ، معدن و تجارت و بانك مركزي در جهت تقويت صادرات و حفظ بازارهاي موجود و گسرش آن گام هاي مهمي بردارد.
مقام عالي دولت در استان، به برگشت ارز حاصل از صادرات به كشور اشاره كرد و افزود: اگر توليدكننده براي تامين مواد اوليه خود ارز دولتي دريافت مي كند بعد از انجام صادرات و دريافت ارز حاصل از آن ، بايد منابع ارزي خود را به داخل كشور به يكي از روش هاي چهارگانه بانك مركزي برگرداند و اگر در فرايند انجام كار و يا يكي از روش هاي چهارگانه اصلاحي دارد ، دبيرخانه به روشي مسئله را تبيين كند و به تهران منعكس شود.
مروج الشريعه، در پايان ضمن تاكيد بر حل و فصل مشكلات بخش خصوصي در اين جلسات گفت: دبيرخانه شورا بايد پيشنهادات اعضاء را خصوصاً در حوزه ي اختلافات مالياتي و تامين نقدينگي واحدهاي صنعتي براي ارائه به شواري ملي گفتگوي دولت و بخش خصوصي آماده نمايد.
تعداد بازدید: 540
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal