۱۳۹۷ پنج شنبه ۳ خرداد
ENGLISH
معاونت توسعه منابع انسانی معاونت توسعه منابع انسانی معاونت توسعه منابع انسانی
Governorship of South Khorasan-Birjand
معاونت توسعه منابع انسانی
1395/12/26 دولت تدبير و اميد مردم را سرمايه اجتماعي خود مي داند.
دولت تدبير و اميد مردم را سرمايه اجتماعي خود مي داند.
سركار خانم دكتر سرفرازي،معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري، كه در جلسه شوراي اشتغال استان سخن مي گفت، با بيان اين مطلب افزود: دولت تدبير و اميد مردم را سرمايه اجتماعي خود مي داند، لذا اميدواريم با همكاري مجمع نمايندگان و دستگاههاي اجرائي، در زمينه اشتغال نتايج خوبي حاصل شود.
 به گزارش روابط عمومي استانداري خراسان جنوبي، بي بي عصمت سرفرازي ضمن خير مقدم به دكتر محمد رضا امير حسنخاني رئيس مجمع نمايندگان استان و تبريك هفته مقام زن و روز مادر، با اشاره به كليات طرح توسعه كسب و كار و اشتغال پايدار (تكاپو) در استان تصريح كرد: بخشي از اهداف اين طرح، حمايت از زنان سرپرست خانوار و افراد تحت پوشش نهادهاي حمايتي است؛ از اين رو با توجه به جميع جوانب، اجراي مطلوب اين طرح بايد در اولويت كاري دستگاه هاي ذي ربط قرار گيرد.
رئيس كارگروه اشتغال استان، لحاظ شدن بخش هايي همچون اطلاع رساني، تبليغات و آموزش در طرح تكاپو را مثبت ارزيابي كرد و افزود: ديده شدن نكات مذكور در اين طرح مشكلات و چالش هاي احتمالي را براي جامعه هدف طرح كاهش خواهد داد.
سرفرازي، توجه به مفاد سند توسعه استان را مورد تاكيد قرار داد و خاطر نشان ساخت: در كشورهاي پيشرفته، اسناد چشم انداز با تاكيد بر قابليت ها و امكانات موجود تدوين مي شوند؛ از اين رو لازم است سند توسعه استان بر اساس سند چشم انداز بروز رساني و دنبال شود.
وي در ادامه با اشاره به اينكه در بخش هاي مختلف، براساس موضوعات گوناگون با امارهاي زيادي مواجهيم تصريح كرد: آنچه مبناي كار ما در حوزه اشتغال و مباحث اقتصادي قرار مي گيرد، نهايتاً آمار رسمي مركز آمار ايران است.
معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري، همراهي و همدلي بين دستگاه هاي اجرايي حوزه اقتصادي استان را مطلوب دانست و خاطرنشان كرد: وجود نگرش مثبت، بخش هاي خصوصي، سرمايه گذاران و بخش هاي دولتي را به ادامه كار دلگرم مي كند.
وي با تأكيد بر اشراف داشتن بر مشكلات بخش خصوصي، آن ها را مشكل دولت هم ذكر كرد وافزود: افزايش نرخ بيكاري براي دولت هزينه هاي اجتماعي و فرهنگي بسياري دارد.
سرفرازي در پايان، مردم را سرمايه اجتماعي دولت تدبير و اميد دانست و افزود: اميدواريم با همكاري دستگاه هاي اجرايي و مجمع نمايندگان استان، نتايج خوبي در زمينه اشتغال حاصل شود.
شايان ذكر است، محمدرضا اميرحسنخاني رئيس مجمع نمايندگان استان كه در اين جلسه شركت كرده بود، ضمن تأكيد بر حساسيت بيشتر در تهيه آمار، آن را متضمن موفقيت استان دانست و تصريح كرد: زمينه هاي جديدي همچون اشتغال در بازار سنگ هاي قيمتي و نيمه قيمتي كه در بعضي از شهرستان ها شكل گرفته است، نيازمند حمايت جدي دولت است.
وي نقطه اتكاء طرح تكاپو را بازار مصرف داخلي دانست و ادامه داد: از اين جهت، اتصال بازار توليد داخلي به بازارهاي دنيا بر موفقيت طرح خواهدافزود.
برپايه اين گزارش، طرح تكاپو(توسعه كسب و كار و اشتغال پايدار) مصوب شوراي عالي اشتغال كشور و يكي از برنامه هاي اصلي و محوري توسعه اشتغال كشور بوده كه تأكيد آن بر توسعه رسته كسب و كارهاي موجود(رسمي و غيررسمي) است؛ بر اين اساس، ايجاد كسب و كارهاي جديد، ازطريق توسعه كسب و كارهاي موجود خواهدبود.
 
 
 
 
تعداد بازدید: 9
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal